Štangl

„Vysoká úroveň, udržitelnost, precizní gastronomie a skvěle sehraný tým.”

Jsme zážitková restaurace a otevřeno máme jen pět dní v týdnu. Pracujeme se surovinami z pole, divoké přírody a vlastní hydroponické farmy, s ušlechtilými plísněmi i fermentací. Jsme šetrní k přírodě a důslední v lokálnosti. Udržitelnost ctíme nejen ve ve vztahu k surovinám, ale i k personálu. Chceme, aby se u nás každý cítil příjemně.

Vítej ve Štanglu!

Než se k nám vydáš, je určitě fajn vědět něco o tom, jak naše restaurace vůbec vznikla. Náš šéfkuchař Martin Štangl – po němž je restaurace pojmenovaná – vedl dlouhá léta kuchyň v populární karlínské Esce. V létě 2023 ale tahle pekárna s bistrem změnila koncept a rozdělila se na dva samostatné provozy – Esku, která zůstala v přízemí – a samozřejmě Štangl – nám zůstalo horní patro. Nabízíme moderní českou gastronomii a perfektní servis.

Lokální a udržitelné

Hostům tu servírujeme degustační menu, ve kterém každý chod představuje zásadní lokální surovinu. Vaříme jídla jednoduchá na pohled, ale složitá na přípravu. Pozornost soustředíme na chuť, textury a momenty, které se neopakují. Nabízíme taky vinné a nealkoholické párování, ale máme v nabídce i skvělé alko i nealko koktejly.

TOP 10 věcí, které musíš vědět

Kde nás najdeš?

Sídlíme v Karlíně na adrese Pernerova 49, v 1. patře nad Eskou.

Jak dlouho fungujeme?

Od léta 2023.

Kolik lidí u nás pracuje?

Teď je nás 14 i s brigádníky.

Jaká je pracovní doba?

Do kuchyně chodíme na 11., plac přichází ve 14 hodin a všichni končíme mezi 11. večer a půlnocí. Pracujeme čtyři dny a tři dny máme volno.

Náš největší úspěch?

Dobrý start a skvělý tým.

Průměrný věk našich zaměstnanců?

Těsně pod 30.

Kdy je u nás největší fofr?

Když host přijde do restaurace. Každý stůl vyžaduje důkladnou péči.

Kdo je náš hlavní člověk?

Martin Štangl.

Slovo, které nás charakterizuje?

Dynamika.

Jaká je u nás atmosféra?

Velmi příjemná, neděláme rozdíly mezi pozicemi a vyznáváme týmovost, což je taky jeden z hlavních důvodů, proč tu pracujeme. Náš koncept je uhlazený, ale pořád uvolněný a přátelský.

Mohlo by tě zajímat:

Koho zrovna hledáme?