jana-urbanova-pastafresca-fr-3-of-4-copy.jpg jana-urbanova-pastafresca-fr-3-of-4-copy.jpg

Práce mě baví, i když musím občas zatnout zuby

Janin úsměv a vždy dobrá nálada jsou doslova nakažlivé. Její práce v Pasta Fresca začala před jedenácti lety tak, že ji kamarádka pozvala na tiramisu. Při té příležitosti se Jana zeptala na místo, a než dopila kávu, měla domluvenou směnu na zkoušku. Od té doby se Janě narodily dvě děti a restaurace prošla několika změnami, ale práce ji pořád baví a každý den se učí něco nového. Co ji v restauraci drží, že za celou tu dobu nebyla v pokušení zkusit něco jiného?

„Když jsem poprvé přišla do Pasty, neměla jsem žádné profesionální zkušenosti z gastronomie. Zrovna jsem se vrátila z Anglie, kde jsem sedm let pracovala jako au pair a na brigádě v rodinném tapas baru. Tamní rušná atmosféra mě nadchla, a tak jsem si řekla, proč nezkusit práci v gastronomii i po návratu do Čech?“ vzpomíná Jana.

V Pasta Fresce začínala jako klasická servírka. „Zažila jsem tvrdou školu manažera Martina Bušo (dnešní generální manažer Lokálu Hamburk), to byl velmi přísný, ale spravedlivý šéf. Po čase jsem ale zjistila, že mě daleko víc táhne menší prostor nahoře v kavárně. Po pár směnách jsem měla jasno, že tady chci zůstat. Baví mě celé si to tu opečovávat sama – od objednání přes servisu až po zaplacení,“ vysvětluje Jana. Servis v dolní části restaurace je podle ní náročnější a rozhodně by si v něm nebyla tolik jistá jako při práci v kavárně. 

Každá změna lístku je výzva 

Není ale práce na stejné pozici po deseti letech už trochu monotónní? Jana si to rozhodně nemyslí. „Pořád se učím něco nového, restaurace prošla za ty roky několika rekonstrukcemi a v podstatě každá změna lístku je menší vzrůšo. Máme hodně stálých hostů, kteří si objednávají dokola ta samá jídla a je těžké přesvědčit je o tom, že sice nemáme jejich oblíbené těstoviny, ale místo nich máme jiné a lepší. Občas je to oříšek,“ směje se Jana a dodává, že i například v latté artu má pořád co dohánět.

Pastu Frescu Jana na čas opustila kvůli mateřským povinnostem. Po šesti letech se vrátila a hodně jí pomohlo to, že ji šéf Milan Tuhovčák vyšel vstříc se zkrácením pracovní doby. Teď tedy zvládá starost o dvě děti i práci, do které chodí i kvůli prima kolegům. „Jsem ráda, že tady můžu být aspoň na částečný úvazek. Kromě šrumce v kavárně by mi nejvíc chyběli kolegové. Jsme tady skvělá parta a trávíme spolu i volný čas,“ uzavírá Jana. Povaha držáka se jí vyplácí nejen v práci – za poslední tři roky uběhla šest maratonů v Čechách i zahraničí!

Vyber si svou výzvu, nebo se přihlas jen tak.

Obsluha v karlínském bistru BUFET. V našem bistru čas běží rychle! Ale prostor na to se spolu zasmát najdeme vždycky! Host je pro nás kamarád, kolegové rodina a všechno spolu řešíme férově a otevřeně. Pojď k nám pracovat a postarej se o kasu a naše hosty. 
Výčepní pro Lokál Nad Stromovkou. Chceš práci, co má říz? Staň se výčepním v Lokále! Výčepní je u nás mistr svého řemesla. Jestli pomýšlíš na tuhle metu, rádi ti v tom pomůžeme a vše potřebné tě v rámci tréninku naučíme. Jestli navíc rád/a komunikuješ s lidmi a miluješ pivo stejně jako hosty, jsi už teď náš člověk. Stav se na jedno!
Pomoc do výroby v Amase! Nemusíš to sekat jako řezník, v Jenči mají dveře otevřené a místo připravené pro každého, kdo by se chtěl naučit připravovat uzeniny od semletí masa až po vyuzení (nejen) párku. Připoj se k nám!
Obsluha v Brasileiro Slovanský dům. Baví tě exotická kuchyně, koktejly a uvolněná atmosféra? Tak u nás obsluhuj u stolu nebo za barem!
Kuchař do restaurace Eska. Mnoho netradičních postupů a technik přípravy pokrmů.  Zapomenuté recepty, divoké bylinky i pečení na ohni. Pracuj s nimi, pracuj u nás!
Kuchař/ka pro Lokál U Jiráta! Voní to u nás českou kuchyní a novotou. Jsme nejmladší podnik z rodiny Lokálů, ve Vodičkově ulici. Rádi se potkáme s někým, koho baví řemeslo a věří stejně jako my, že ta nejlepší jídla dělají ruce a ne stroje...
Servírka/číšník v Pastacaffé. Baví tě pracovat v menším kolektivu, ale na místě, kde to žije nejen přes snídaně a obědy?  Dokážeš si poradit i s obsluhou náročnějších hostů? Pak jsi náš člověk a bude ti u nás dobře!
Sous-chef v Kantýně! Kdo by neznal Kantýnu? Chrám milovníků masa. Místo, kde vznikají skvělá jídla. Věříš si, že bys je zvládl ještě lépe? Staň se naším sous-chefem a udávej směr nabídce i týmu!
Pizzař/ka pro Pizza Nuova! Pizza všude, kam se podíváš. U nás ale ta pravá neapolská s certifikátem Vera Pizza Napoletana, pečená v tradiční peci na dřevo. Máme jich v nabídce více než 10 druhů a denně jich připravíme až 400 ks. Ale když se s těstem naučíš, už ti to ani nepřijde a sázíš jednu za druhou. Navíc na to nikdy nezůstaneš sám/sama. Přijď se přesvědčit!
Passador pro Brasileiro U Zelené žáby! Ani kuchař, ani obsluha, přitom od každého trochu. Staň se naším passadorem, komunikuj s hosty u stolu, poznej všechny druhy masa a servíruj ho hostům rovnou z grilu speciální metodou, kterou jinde neuvidíš. CHURRASCO RODÍZIO!
Grilař/ka pro Naše maso. Hoříš pro maso - steaky, burgery nebo sekanou? Je pro tebe výzvou stát se opravdu skvělým grilařem? U nás ti k tomu dáme ideální podmínky. Přijď se přesvědčit!
Výčepní v pivovaru Dva kohouti. Je ti blízká atmosféra místa, kde se pivo přímo vaří a kam se hosté chodí bavit a tančit? Chceš sládkovi koukat pod ruce? Pracuj u nás jako výčepní! Co neumíš, tě rádi doučíme.
Obsluha v Pasta Fresca. Baví tě rozmanitá práce? Někdy na place a někdy zase za barem? U nás můžeš obsluhovat hosty, nebo si odskočit za bar připravit drinky a skvělou kávu, protože Tutto é possibile!
Hosteska pro Čestr. Pro naše hosty, co milují maso, hledáme parťáka, který se o ně postará. Budeš spravovat rezervace, s hosty se jako první vítat a jako poslední loučit. První dojem je jen jeden, tvoř ho s námi!
Sommeliér/ka v Bokovce! Miluješ víno? Rád/a ho piješ i naléváš druhým? Pak právě pro tebe máme místo, skleničku a vinotéku s více než 300 víny. Tak neváhej a přilej!
Kuchař pro restauraci Kuchyň. Česká jídla, plotna jako na zámku, na zahrádce gril, udírna a v sousedství Pražský hrad. Stoupni si k nim ve vyhlášené restauraci a vař českou kuchyni tak, jak se má – ze skvělých surovin, na kterých se nešetří. To vše ti splníme když se staneš naším kuchařem.
Výčepní pro pivní bar PULT. Nechybí ti láska k ležákům větších pivovarů i speciálům menších řemeslných pivovarů? Pak ti bude dobře i v naší partě. A až zvládneš obsluhu našich výčepních klik, můžeš zkusit vést směny a starat se o chod podniku jako manažer.

Napiš nám pár věcí o sobě, ať zjistíme, kdo jsi,
a nabídneme ti, kde můžeš začít.

Kam tě to nejvíc táhne
Dej nám šanci tě trochu líp poznat a napiš nám něco o sobě. Co tě baví a co se chceš naučit? Co už umíš a co máš za sebou? Máš svůj tajný sen?

Sem přetáhni
svoji fotku
(když chceš)
Sem přetáhni
svůj životopis
(když chceš)

Tvé osobní údaje zpracováváme podle fér pravidel.

Buď kámoš a doporuč nás

Buď kámoš a doporuč nás

Buď kámoš a doporuč nás

Buď kámoš a doporuč nás