Dominika-k-clanku-920x790.jpg Dominika-k-clanku-920x790.jpg

Od jídlononoše až k vlastnímu bistru

Dominika Flecková nastoupila na pozici jídlonoše do Lokálu Dlouhá, jako manažerka se přesunula do nového Hamburku, střihla si stáž v New Yorku a teď ve spolupráci s Ambiente otevírá vlastní bistro Grils.

Dominika začala v Lokále Dlouhá, kde si prošla všemi pozicemi na place – od jídlonoše, přes servírku až po výčep. Když se otevíral nový Lokál Hamburk, nabídli jí práci manažerky směny. „Do Hamburku jsem se hrozně těšila. Bydlím v Karlíně a oproti Dlouhé, kde bývá hodně turistů, sem chodí spíše místní štamgasti. To je fajn,“ vypráví.

New York, New York

Současně s otevřením nové hospody se Dominika přihlásila do kurzu Lokálníci. Účastnit se ho může jakýkoliv zaměstnanec, který je v Lokále alespoň půl roku. Na konci dostanou Lokálníci za úkol vypracovat projekt vlastní hospody a ten nejlepší si za odměnu může vybrat stáž v zahraničí. „Některé věci z mého projektu se opravdu zrealizovaly, například narozeninové odměny pro stálé hosty,” říká. Její hospoda vyhrála první místo a Dominika si vybrala stáž v restauraci v New Yorku. „Bylo to super, do té doby jsem nikdy v zahraničí na stáži nebyla,“ vzpomíná.

Grils

Dominika teď chystá velké věci. S Markétou Libánskou otevírá ve spolupráci s Ambiente vlastní bistro s grilovanými kuřaty Grils. „V Hamburku opouštím skvělý kolektiv, ale stěhuju se jen za roh a kdykoliv se můžu stavit na pivo,“ směje se. „Vždycky jsem říkala, že si jednou otevřu vlastní podnik. Teď když vidím, kolik věcí je kolem toho potřeba zařídit a vymyslet, jsem ráda, že jsem dostala možnost jít do toho v rámci Ambi.“

Vyber si svou výzvu, nebo se přihlas jen tak.

Café Savoy: Nakoukni pod pokličku naší prvorepublikové kavárny a zkus to s námi jako kuchař nebo obsluha.   
Naše maso: Potrpíš si na kvalitní vyzrálé maso, umíš to s nožem a nejsi žádný nováček? Buď naším řezníkem!
Kantýna: Chceš poznat výčep z druhé strany? Staň se naším výčepním a čepuj pivo, co má říz!
 Lokál: Buď u zrodu nového Lokálu na Vinohradech! Pracuj u nás na place, v kuchyni nebo třeba za výčepem
Café Savoy:  Výběrová káva od doubleshot, italský kávovar La Marzocco a ty jako náš nový barista. Bereš?

Napiš nám pár věcí o sobě, ať zjistíme, kdo jsi,
a nabídneme ti, kde můžeš začít.

Kam tě to nejvíc táhne
Dej nám šanci tě trochu líp poznat a napiš nám něco o sobě. Co tě baví a co se chceš naučit? Co už umíš a co máš za sebou? Máš svůj tajný sen?

Sem přetáhni
svoji fotku
(když chceš)
Sem přetáhni
svůj životopis
(když chceš)

Tvé osobní údaje zpracováváme podle fér pravidel.

Buď kámoš a doporuč nás

Buď kámoš a doporuč nás

Buď kámoš a doporuč nás

Buď kámoš a doporuč nás